Menu
[printfriendly]
[printfriendly]
Share

[insert_php]the_title();[/insert_php]

למה להיות חבר באקו"ם?

מטבע הדברים אתה כיוצר מעוניין יותר מכל בפרסום ובהכרה של עבודתך מצד הקהל. אין תחליף להתרגשות של השמעה ראשונה ברדיו, או הפרסום במוסף הספרותי. אך כמו בכל עבודה שבה הושקעו מאמצים רבים, זכותך הבסיסית היא לקבל תשלום עבורה. אנו דואגים שתקבל את התמורה הכספית ההולמת עבור השימוש ביצירתך ושלא יעשה בה שימוש ללא רישיון. הקידמה הטכנולוגית פורצת גבולות ומגבלות ומאפשרת ליצירות להתפרסם מהר יותר ולקהל גדול יותר, אולם לא תמיד זוכה היוצר לתמורה. אנו באקו"ם רואים היום יותר מתמיד את זכות היוצרים כאחד הנכסים היקרים ביותר בעידן שבו שפע הערוצים מחפש תוכן. לשם כך אנו מנהלים מאבק מתמיד עבורך היוצר על קידום ערך היצירה.

התנאים לחברות באקו"ם

ניתן להצטרף רק אחרי שיצירתך יצאה לאור באופן מסחרי, כלומר שודרה ברדיו, יצאה על דיסק שנמכר בחנויות או בוצעה בהופעות אליהן נמכרו כרטיסים. באם הינך עונה על קריטריון זה, ניתן להגיש בקשה לחברות. ועדת הקבלה מתכנסת אחת לשלשה חדשים.

לידיעתך, אקו"ם היא אגודה של יוצרים בלבד (כותבי מילים, מלחינים ומעבדים) ולא עוסקת בהגנה על זכויות זמרים, נגנים או מבצעים.

לחצו כאן להצטרפות אונליין לאקו"ם!

לחצו כאן להצטרפות ידנית באמצעות טפסים

שומרים על הגב שלך

באקו"ם אנו יודעים שההצלחה שלך היא ההצלחה שלנו, לכן אנו מעמידים לרשותך מומחים משפטיים מתחום המוסיקה, המכירים את התעשייה ואת המכשולים הרבים בדרך. כחבר אקו"ם הינך זכאי לקבלת ייעוץ משפטי אחד, בעלות סימלית של 150 ₪ + מע"מ, במהלך שנה קלנדרית אחת (ינואר-דצמבר), בנושאים הקשורים לזכויות יוצרים. תוכל להיעזר בייעוץ המשפטי לפני חתימה על חוזה מוסיקה חשוב ועל מנת לקבל תשובה על שאלות בפן המשפטי. כמו כן, כאשר יש מחלוקת בינך לבין חבר אקו"ם אחר בנוגע לזכויות ביצירה אפשר לפתור אותה בפני בורר, שופט בדימוס, או בפני ועדת בוררות.

העיניים והאוזניים שלך בכל זמן, בכל מקום

באקו"ם מבינים כמה חשוב לך הזמן והשקט בכדי להתרכז בתהליך היצירה. דמיין לעצמך שהיית צריך לפנות לכל גורם בתעשיית המוסיקה כדי לגבות תשלום על השימושים ביצירתך. כנראה שלא היה נשאר לך זמן וכוח נפשי גם ליצור. אנחנו כאן בשביל לעשות את פעולות הגבייה עבורך ובשמך.
אקו"ם היא האגודה שגובה תמלוגים בהיקף הרחב ביותר בארץ. אנו מתעדים שימושים וגובים תמלוגים מכ-180 ערוצי שידור בארץ ודואגים לשמור על זכויותיך בכל עסק העושה שימוש במוסיקה שלך. הקשר הרצוף עם מפעלי הדיסקים והמדיה מאפשר לנו מעקב צמוד אחרי ייצור ומכירות התקליטים. כך גם בתחומי הסלולר, ההופעות והאינטרנט. מדי שנה אנו מגדילים את יכולת האכיפה שלנו ומשפרים את רמת הדיווח. אקו"ם מכסה את השימוש ביצירותיך גם ברחבי העולם באמצעות מטריית הגנה של 139 הסכמים הדדיים עם אגודות המקבילות לאקו"ם בחו"ל.

חברות לכל החיים… וגם לאחר מכן

החברות באקו"ם היא לכל החיים, אבל אנחנו לא מפסיקים שם. המורשת היצירתית ממשיכה להדהד הרבה אחרי שהעט מונח על הנייר. באקו"ם, הזכויות נשמרות גם 70 שנה לאחר המוות וההכנסות מהיצירות מועברות ליורשים.

הכספת של היצירות שלך

כחבר אקו"ם, תוכל לשמור את יצירותיך בכספת הוירטואלית שלנו ועל ידי כך להיות מוגן מגניבה אמנותית. מרגע סיום הכתיבה ועוד לפני שהתפרסמה היצירה ברבים, כל שעליך לעשות הוא להעלות אותה למאגר שלנו באינטרנט דרך חשבון המשתמש שלך.  שרות זה גם הוא ניתן לחברי אקו"ם ללא תשלום.