Menu

מבנה הארגון

מוסיקה בעסקים, הופעות ואירועי שמחה

'  

סקר גאלופ קובע כי "מוסיקה משפיעה על החלטות של  88% מהצרכנים ומשפיעה באופן ישיר על רמת הצריכה". עוד עולה מהסקר כי "המוסיקה, האוכל, השתייה והעיצוב הם הגורמים המשפיעים ביותר על הלקוח בבחירת מקומות הבילוי כאשר המוסיקה משפיעה באופן ישיר על משך שהות הלקוחות והוצאתם הכספית במקום הבילוי"

משמיע מוסיקה בעסק שלך?

בעל עסק, זו אחריותך לוודא שהשימוש שאתה עושה במוסיקה שלנו הוא ברישיון. האחריות לדאוג לרישיון חלה על בעל העסק ומנהלו כאחד. כאשר אתה משמיע מוסיקה בפומבי עליך לפנות לאקו"ם לקבלת הרשיון המתאים לך.

מחלקת מוסיקה בעסקים אחראית על הוצאת רישיונות תמורת תשלום תמלוגים לביצוע פומבי של מוסיקה בעסקים ומקומות ציבוריים כמו מלונות, מסעדות ומועדונים, אולמות, פאבים, תיאטראות, רשויות מקומיות, רשתות שיווק ועוד.

המחלקה אחראית על גביית התמלוגים מהסקטורים השונים וחלוקתם. למרות החוק המחייב קבלת רישיון, עדיין מתאמצים עובדי המחלקה רבות בכדי להשיג שיתוף פעולה מבעלי העסקים השונים.

לקוחות חדשים המחלקה אחראית על איתור וגיוס לקוחות חדשים מהסקטורים השונים. בכדי לגייס לקוחות חדשים תחילה יש לאתרם. איתור הלקוחות החדשים מתבצע בשטח, במשרד וביוזמת הלקוח כאשר לקוח מתקשר זה לא נקרא איתור.

במשרד אנשי המחלקה מחפשים מידע על לקוחות חדשים בכל אמצעי המדיה השונים (אינטרנט עיתונים ועוד). מטרתם היא למצוא עסקים חדשים, כמו: מסעדות, פאבים, קניונים, וכל עסק המשמיע מוסיקה בפומבי.

בשטח רכזי השטח סורקים את ערי ישראל על פי תוכנית שנתית כדי  לערוך פגישות עם לקוחות קיימים ולאתר עסקים חדשים המשמיעים מוסיקה.  המחלקה פועלת בעקביות ובהתמדה על מנת להשיג כיסוי מלא של בתי העסק ואולמות השמחה בארץ.

לאחר איתור הלקוחות החדשים, אנשי המחלקה יוצרים קשר עם העסק, מסבירים על אקו"ם, על חוק זכויות יוצרים ועל הרישיון. הפנייה ללקוחות מתבצעת גם היא דרך המשרד ודרך רכזי השטח לפי הסקטורים השונים.

מופעים, פסטיבלים ואירועים עסקיים: המחלקה אחראית על הוצאת רישיונות בתחום המופעים והאירועים העסקיים. בין לקוחותיה: מפיקים, תיאטראות, להקות מחול, רשויות מקומיות, חברות הפקה וכד'.  מודל העבודה מול השוק מבוסס על הסכם אליו הגיעו אקו"ם וארגון המפיקים האמרגנים בשנת 2016.

בסיס העבודה הוא דיווח מראש של מארגן המופע ולקיחת אחריות על התשלום ודיווח רשימת היצירות. אקו"ם מעניקה  למארגן המופע אישור לקיום האירוע בעקבות הדיווח ומעבירה אישור מקביל, באמצעות מערכת דיווח אינטרנטית, לבעל האולם המאפשר לו לארח את המופע.

צוות המחלקה פועל ומעניק שירות באופן שוטף לאמרגנים ומפיקים, אולמות למופעים, חברות הפקה, תיאטראות ולהקות מחול ומוציא עשרות אישורים בכל יום לקיום מופעים בישראל.

על מנת לדאוג כי אכן המופעים ברחבי הארץ מתנהלים ברישיון, אקו"ם מפעילה צוות אכיפה אשר מבקר את מקומות המופעים ע"ב תוכנית מסודרת.

חלוקת תמלוגי המחלקה:  על מנת שנוכל לחלק את התמלוגים ליוצרים, אחד מתנאי הרישיון המרכזיים הוא העברת רשימת השירים אשר נוגנו במופע. על בסיס רשימה זו מחולקים התמלוגים לבעלי הזכויות באופן מדויק.

אירועים משפחתיים: עד שנת 2003 אקו"ם גבתה מעסקים המקיימים אירועים תשלום שנתי ללא תלות במספר האירועים שבוצעו באולם בפועל. משנת 2003 השתנה מודל הגבייה והתשלום כיום הוא 300 ₪ + מע"מ לכל אירוע משפחתי. בכדי לקיים את מודל הגבייה הזה לטובת כל הצדדים אנשי מחלקת מוסיקה בעסקים נמצאים בקשר מתמיד עם אנשי הקשר באולמות ונותנים מענה טלפוני מיידי לאנשי הקשר ולבעלי השמחה.. בנוסף, רכזי השטח שומרים על קשר ישיר עם האולמות וגני האירועים ומבקרים בהם באופן קבוע.

בכדי לוודא שהוצא רישיון לכל אירוע, המחלקה מפעילה מנגנון פיקוח ובקרה האחראי לבקר באולמות באופן אקראי ובזמן אמת.

שימור לקוחות קיימים: שמירת הקשר השוטף עם הלקוחות  הקיימים מהווה חלק חשוב ובלתי נפרד מעבודת המחלקה. קשר זה כולל חידושי רישיון שנתיים, מעקב אחר פעילות בתי העסק, מענה טלפוני ועוד.

אכיפה: אנשי המחלקה עובדים רבות על אכיפת זכויות יוצרים מבתי העסק השונים. במקרים שמוצו כל ניסיונות הגביה מהלקוח ועדיין לא התקבל מהם תשלום, תיק הלקוח עובר לטיפול האכיפה. האכיפה כוללת שיתוף פעולה הדוק עם המחלקה המשפטית והכנת החומרים הנחוצים לתביעה משפטית במידה שיוחלט לפעול בדרך זו. אנשי המחלקה מטפלים גם בהמחאות חוזרות ובתיקים שהועברו להוצל"פ.

חלוקת תמלוגי המחלקה:

כדי להבטיח חלוקת תמלוגים מדויקת אקו"ם נעזרת במומחים מתחומי המוסיקה השונים כגון: מוסיקה אלקטרונית, שירה בציבור, ריקודי עם, דיג'יי, מוסיקה עברית ולועזית ושידורי רדיו וטלוויזיה. המומחים מנתחים דגימות מוקלטות מאירועים שונים ובונים מודל סטטיסטי מורכב לפיו מועברים התמלוגים לאמנים.

תמלוגים מתחום מוסיקה בעסקים מחולקים בכל שנה בחודש מאי,  למעט תמלוגי מופעים המחולקים בכל רבעון.

 

מוסיקה בעסקים, ליצירת קשר:

 לקבלת רישיון עבור מוסיקה בעסקים לחץ כאן

אירועים משפחתיים:  03-6113545 או בדוא"ל 

בתי עסק: 03-6113550  או בדוא"ל 

אירועים עסקיים / הופעות / פסטיבלים בטלפון – 03-6113565 או בדוא"ל